Uncategoriseddohoda-cenova-ponuka

Ako ste si mohli všimnúť, na máloktorej stránke, ktorá ponúka služby v oblasti výškových prác nájdete cenník. Ak sa k nemu aj dopátrate, jedná sa iba o orientačný. Prečo je tomu tak? Snažíme sa vás zavádzať? Skutočnosť, že firmy cenníky neuvádzajú je logická. Prvým dôvodom je, že výslednú cenu služieb tohto druhu ovplyvňuje mnoho faktorov, s ktorými určite nepočítate. Tým druhým je, že o vás, vážených zákazníkov navzájom súperíme a nechceme vyložiť všetky karty na stôl. Práve preto za vami radšej vycestujeme a na základne osobnej obhliadky navrhneme cenu tak, aby boli obe strany spokojné. Ste zvedavý čo všetko ovplyvňuje jej tvorbu a od čoho je závislá? Skúsme sa na to spoločne pozrieť.

Aké informácie sú pre nás dôležité?

Skutočný stav, v akom sa stavba, prípadne daný problém nachádza je možné posúdiť väčšinou na základe osobnej obhliadky. V niektorých prípadoch, ktoré sa týkajú hlavne menších porúch je síce dostačujúca aj foto dokumentácia, tá však musia byť aktuálna a musí mať dostatočnú výpovednú hodnotu. Každopádne hľadáme odpovede na tento typ otázok. Ako príklad môžeme uviesť náter strešnej krytiny:

 • Aké sú rozmery strešnej krytiny?
 • V akom prostredí sa stavba nachádza? Čo všetko treba pozakrývať?
 • Aký je stav strechy pred náterom? Koľko času nám zaberie jej čistenie?
 • Dá sa aplikovať náter strojovo, čo je rýchlejšie, alebo je potrebné ručné nanášanie?
 • Aké sú možnosti napojenia na zdroj vody a elektrickej energie?
 • Aké sú možnosti pohybu po streche?
 • Aké sú možnosti vytvorenia kotviacich stanovíšť?
 • Aká je členitosť strechy? Jedná sa o jednoduchú strechu, alebo doplnenú o vikiere, vežičky alebo rotundy?
 • Z akého materiálu je strešná krytina? Sú potrebné nejaké opravy?

Odpovede na tieto otázky nám slúžia hlavne na stotožnenie sa s daným problémom a na výpočet času potrebného na jednotlivé úkony. Druhú kapitolu tvoria materiálové náklady, ktoré riešime vždy v kooperácii s vami. Keďže nám trh ponúka obrovské množstvo náterových hmôt v rôznych kvalitách, dokážeme vám ušiť cenovú ponuku na mieru. Nie som zástanca používania lacných materiálov, keďže vo väčšine prípadov to má za následok krátku životnosť. Preto používame produkty osvedčených výrobcov, ktoré aplikujeme vždy na základe údajov v technických listoch, prípadne odporúčaní odborníkov zo stavebných spoločností s ktorými spolupracujeme.

Kvalitný vs. lacný

Skúste sa zamyslieť. Hľadáte kvalitného alebo lacného dodávateľa? Čo znamená lacný?

 • Použité nekvalitné, prípadne nesprávne vstupné materiály
 • Nedodržaný technologický postup
 • Nekvalifikovaná pracovná sila

Ak teda ako zákazník prahne po cene a hľadá najlacnejšieho dodávateľa, niekde sa to odzrkadliť musí. Ako majiteľ spol. MANKI si nemôžem dovoliť použiť nekvalitný materiál, nedodržať technologický postup, prípadne na prácu zavolať nekvalifikovanú pracovnú silu. Ako by som sa mohol za výsledok práce zaručiť a s úsmevom si s vami potriasť rukou? Niektorí s tým však očividne problém nemajú. Len pre informáciu, sivá strecha bola natieraná pred 10 mesiacmi a teraz vyzerá takto. Odkiaľ o tom viem? Mala ju natierať naša firma, ale našli si dodávateľka o tretinu lacnejšieho.

Toto je len zopár otázok, ktorých odpovede slúžia ako podklad na vypracovanie cenovej ponuky. Keďže je spektrum vykonávaných prác a použitie vstupných materiálov veľmi široké, je ťažké vytvoriť jednotný a smerodajný cenník. Preto vás žiadame o jednoduchú vec. Ak máte záujem o naše služby zavolajte nám, prípadne vyplňte KONTAKTNÝ FORMULÁR a zvyšok práce nechajte na nás. Obhliadka a vytvorenie cenovej ponuky je samozrejme zdarma.

Na záver

Nebojím sa povedať, že naša spoločnosť ponúka služby za dlhodobo priaznivé ceny. Pre niekoho je to neuveriteľné, ale nepodporujeme neustále podbíjanie cien, čo začína byť trendom v našom odbore. Stojíme si totiž za svojou kvalitou a keďže sa jedná o rizikovú prácu, chceme našich zamestnancov adekvátne ohodnotiť.

Pochopte, že konečná cena musí pokryť materiálové, mzdové, režijné náklady a v neposlednom rade zisk, ktorého časť mnohokrát použijeme na obnovu zničeného horolezeckého vybavenia. Uvedomte si, že naše ceny ovplyvňuje fakt, že sa jedná o prácu vo výškach, takže vysokorizikovú prácu, pri ktorej najmenšia chybička dokáže spôsobiť fatálne následky, v najhoršom prípade aj smrť.

Zakladáme si na motte: ,,Ak neuspeješ v príprave, pripravuješ sa na neúspech“.

Bol som vychovaný vykonávať všetko puntičkársky a podnikanie v tomto odbore beriem vážne. Budem rád, ak mi dovolíte predviesť naše znalosti a zúžitkovať naše skúsenosti práve vám.