ČlánkyMANKI - výškové práce

História MANKI – výškové práce

Moje meno je Ján Sabol a rád by som vám o sebe, ako zakladateľovi spoločnosti MANKI povedal viac.

Narodil som sa v meste Vranov nad Topľou, ktoré mi poskytlo možnosti venovať sa športom ako atletika, futbal a karate. Keďže som vyrástol v rodine stolára, moje prvé kroky smerovali na Priemyselnú školu drevársku a jej pokračovaním bolo štúdium na Technickej univerzite vo Zvolene. Práve tu som mal možnosť okúsiť prvé dúšky lezenia. Z počiatku to však nebolo ľahké, keďže boli tieto pohyby pre telo cudzie. Postupne ma kamaráti začali brávať na skaly, kde hlava zohrala hlavnú úlohu. Dostavil sa neskutočný strach z výšok v kombinácii s nedôverou v istiaci materiál. Dá sa povedať, že práve kvôli tomu ma lezenie nenapĺňalo, dokonca skôr odrádzalo. Kto by bol povedal, že sa karty obrátia….

Po skončení vysokej školy som prešiel rôznymi zamestnaniami, popri ktorým som venoval viac a viac času lezeniu, vďaka čomu sa strach z výšok vytrácal. Tým, že som väčšinu voľných chvíľ trávil na skalách, v spoločnosti dobrých ľudí, si ma tento svet podmanil. Cítil som, že to takto ďalej nejde. Potreboval som zmenu. Keďže som veľa času trávil v spoločnosti lezcov, prebehla mi hlavou myšlienka. Výškové práce? Skúsim to? Vidina duševnej a fyzickej spokojnosti vyhrala nad strachom z neznámeho.

Neopísateľná radosť počas lezenia ľadopádov a mixových zimných ciest v horách.
Neopísateľná radosť počas lezenia ľadopádov a mixových zimných ciest v horách

Založenie MANKI, s. r. o.

Pravdupovediac boli moje predstavy trochu skreslené. Žil som v domnení, že sa budú pracovné ponuky hrnúť samé od seba. Trvalo však mesiace, kým sa o zmene môjho povolania dozvedelo aj okolie. Začal som s umývaním okien, natieraním striech a konštrukcií, okúsil stavebné a montážne práce vo výškach. Roky ubiehali, znalosti a skúsenosti sa hromadili. Začal sa vo mne prebúdzať podnikateľský duch, ktorý ma nabádal k vydaniu sa vlastnou cestou. Netrvalo dlho a myšlienku som pretavil v skutok. V máji 2019 som založil spol. MANKI, ktorá sa špecializuje na výškové práce vykonávané horolezeckým vybavením a lanovými technikami, prípadne pomocou vysokozdvižných plošín. Spektrum doposiaľ vykonaných prác je veľmi široké, keďže sa venujeme všetkému, čo je v našich silách a v čom sme dobrí.

Jedná sa hlavne o natieračské, čistiace, stavebné a montážne práce. Sme skupina mladých lezcov, ktorí vykonávajú profesionálnu prácu používaním najkvalitnejších vstupných materiálov a presných dodržiavaním technologických postupov. Vystihuje nás osobitný a ľudský prístup, ktorý sa snažíme vždy pretaviť do 100% vykonanej práce. Perfekcionizmus z nás nerobí najrýchlejších hráčov na trhu. O to nám však ani nejde. Keďže chceme aby dochádzalo k rovnováhe, teda k vzájomnej spokojnosti dodávateľa služby a klienta, na prvom mieste je kvalita. V prípade, že vás naša filozofia zaujala, portfólio našich služieb nájdete v tejto sekcii.

V prípade záujmu o naše služby neváhajte a kontaktujte nás. Radi sa s vami pomôžeme.

Ján Sabol - majiteľ spoločnosti MANKI - výškové práce
Ing. Ján Sabol
majiteľ a konateľ MANKI, s. r. o.