ČlánkyÚsmev vyjadrujúci maximálnu spokojnosť po dolezení krásnej tatranskej cesty.

História MANKI – výškové práce

Moje meno je Sabol Ján a rád by som Vám o sebe, ako zakladateľovi spoločnosti MANKI výškové práce povedal viac.

Narodil som sa v meste Vranov nad Topľou, ktoré mi poskytlo možnosti venovať sa športom ako atletika, karate a futbal. Keďže som vyrástol v rodine stolára, moje prvé kroky smerovali na Priemyselnú školu drevársku a jej pokračovaním bolo štúdium na drevárskej fakulte Technickej univerzity vo Zvolene. Práve tu som mal možnosť okúsiť prvé dúšky lezenia. Z počiatku to však nebolo ľahké, keďže boli tieto pohyby pre telo cudzie. Postupne ma kamaráti začali brávať na skaly, kde hlava zohrala hlavnú úlohu. Dostavil sa neskutočný strach z výšok v kombinácii s nedôverou v istiaci materiál. Dá sa povedať, že práve kvôli tomu ma lezenie nenapĺňalo, dokonca skôr odrádzalo. Kto by bol povedal, že sa karty obrátia….

Po skončení vysokej školy som prešiel rôznymi zamestnaniami, popri ktorým som venoval viac a viac času lezeniu, vďaka čomu sa strach z výšok vytrácal. Tým, že som väčšinu voľných chvíľ trávil na skalách, si ma tento svet podmanil. Cítil som, že to takto ďalej nejde. Potreboval som zmenu. Keďže som veľa času trávil v spoločnosti lezcov, prebehla mi hlavou myšlienka. Výškové práce? Skúsim to? Vidina duševnej a fyzickej spokojnosti vyhrala nad strachom z neznámeho.

Neopísateľná radosť počas lezenia ľadopádov a mixových zimných ciest v horách.
Neopísateľná radosť počas lezenia ľadopádov a mixových zimných ciest v horách

Založenie MANKI, s. r. o.

Pravdupovediac boli moje predstavy trochu skreslené. Žil som v domnení, že sa budú pracovné ponuky hrnúť samé od seba. Trvalo však mesiace, kým sa o zmene pracovného povolania dozvedelo aj moje okolie. Začal som s výškovým umývaním okien, natieraním striech a konštrukcií, okúsil stavebné a montážne práce. Roky ubiehali, znalosti a skúsenosti sa hromadili. Začal sa vo mne prebúdzať podnikateľský duch, ktorý ma nabádal k vydaniu sa vlastnou cestou. Netrvalo dlho a myšlienku som pretavil v skutok. V máji 2019 som založil spol. MANKI, ktorá sa špecializuje na výškové práce vykonávané horolezeckým vybavením a lanovými technikami, prípadne pomocou vysokozdvižných plošín. Spektrum doposiaľ vykonaných prác je veľmi široké, keďže sa venujeme všetkému, čo je v našich silách a po čom je samozrejme dopyt.

Jedná sa hlavne o natieračské, čistiace, stavebné a montážne práce. Sme skupina mladých lezcov, ktorí vykonávajú profesionálnu prácu použitím najkvalitnejších vstupných materiálov a dodržiavaním presných technologických postupov. Vystihuje nás osobitný a ľudský prístup, ktorí sa snažíme vždy pretaviť do 100% vykonanej práce. Perfekcionizmus z nás nerobí najrýchlejších hráčov na trhu. O to nám však ani nejde. Keďže chceme aby dochádzalo k rovnováhe, teda k vzájomnej spokojnosti dodávateľa služieb a klienta, na prvom mieste je kvalita. Základné portfólio služieb nájdete v tejto sekcii.

Či ľutujem túto voľbu?

Roky strávené štúdiom manažmentu za nebezpečnú a častokrát špinavú prácu? Určite nie. Pretože pracovať s ľuďmi, ktorých veľmi dobre poznám, získavať skúsenosti v mnohých odvetviach a zároveň byť pánom svojho času je na NEZAPLATENIE. Neváhajte a kontaktujte nás. Radi sa s vami pomôžeme.

Zodpovednosť, osobitný a ľudský prístup v kombinácii s dokonale vykonanou prácou. MANKI výškové práce
Ing. Ján Sabol
majiteľ a konateľ MANKI, s. r. o.